Kde je to zlato?

07.04.2014 20:36

    Zlatý trh je považován za jeden z nejvíce utajených. Ovšem i přes tuto okolnost se hromadí důkazy o tom, že největší světové banky mají tajnou dohodu s měnovými orgány Spojených států, která vede k podvodným transakcím s tímto kovem. První náznaky toho, že se ministerstvo financí USA, Wall Street a některé londýnské banky podílejí na nezákonných machinacích se žlutým kovem, přicházejí z organizace GATA (Gold Anti Trust Action).Tato instituce vznikla v roce 1990. Hlavními zástupci GATA jsou odborníci z oblasti zlatého trhu a zástupci malých společností, které se zabývají těžbou zlata. GATA si klade za cíl odhalit nezákonnou činnost bank, které jsou po dlouhou dobu zapojeny do machinací, na jejichž konci je umělé snižování ceny tohoto kovu. Poté, co v roce 1970 byla demontována vazba dolaru na zlato, jsme nějaký čas zažívali prudký nárůst cen zlata (v rámci systému Bretton Woods byla cena tohoto kovu stanovena na 35 dollarů za trojskou unci). V lednu 1980 tato cena prolomila hodnotu 800 dolarů, což byl ve 20. století absolutní rekord. Mezitím nadnárodní finanční komunita, která zahájila odklon dolaru od zlatého standardu a přechod na globální měnový systém, který byl založen na papírovém dolaru, začala být rostoucí cenou zlata velmi znepokojena. Při formální demonetarizaci zlata zůstal de facto jediným konkurentem zelený dolarový papír. Situace pak byla jednoznačná. Čím vyšší byla cena zlata, tím více padala hodnota dolaru a naopak, při nižších cenách zlata vzrostla hodnota dolaru.
    Zároveň v roce 1980 vstoupil do finální fáze proces globalizace, který je chápán jako prosazování amerických zájmů po celém světě. V tomto globalizačním procesu se pochopitelně vztah mezi dolarem a zlatem výrazně přiostřil. Na tento fakt reagovaly orgány USA ve spojení s hlavními bankami tak, že započaly projekt umělého snižování ceny žlutého kovu. To byla samozřejmě bolestivá rána pro těžební průmysl zlata v mnoha zemích. Zejména pro malé a střední podniky v tomto odvětví se začala snižovat ziskovost. Vzešla potřeba chránit zájmy tohoto průmyslu, a tak se některé těžební společnosti dohodly na vytvoření organizace GATA. Následně pak tato instituce počala odhalovat různé machinace na trhu se zlatem. Na základě nepřímých důkazů se však nepodařilo prokázat existenci globálního kartelu, který záměrně uvedl na trh velké množství zlata. A o jaké zlato se jednalo?
    Šlo o zlato, které pocházelo ze zásob amerického ministerstva financí, či dokonce z některých centrálních bank jiných zemí. Tyto machinace se žlutým kovem byly maskovány velmi mazanými účetními transakcemi. V důsledku toho v roce 1990 cena žlutého kovu začala proti vší logice padat. Tento pokles vypadal obzvláště divně uprostřed rostoucích cen ostatních reálných a finančních aktiv a komodit. Americký dolar byl samozřejmě na vysoké úrovni, což urychlilo proces globalizace. Pomohla tomu i vlna privatizace v Rusku, která byla realizována za pomocí dolaru. Je zřejmé, že čím vyšší je kurz rublu vůči dolaru, tím více majetku si můžete zakoupit v průběhu privatizace. Zároveň docházelo k tichému skupování zlata za nízké ceny a k jeho kumulaci. Dnes se stále častěji vyzývá k návratu ke zlatému standardu. Pokud k tomu dojde, budou mít z takové změny obrovský prospěch ti, kterým se podařilo v průběhu "vyprazdňování sklepů" amerického ministerstva financí a některých centrálních bank naakumulovat největší množství tohoto drahého kovu. Můžeme předpokládat, že v prvé řadě to budou banky které jsou kontrolovány ze strany skupiny Rothschildů, kteří se tím, čím jsou, stali díky tomu, že se jim během napoleonských válek před dvěma sty lety podařilo soustředit do svých rukou většinu evropského zlata. Takový je v podstatě druh intrik ve spojení s oficiální demonetarizací. Odborníci z instituce GATA došli k následujícímu závěru: prostory ve Fort Knox a další depozity amerického ministerstva financí jsou v současné době téměř prázdné. V nejlepším případě jsou naplněny wolframovými padělky, které jsou vydávány za skutečné zlato. Pokud vám to přijde přitažené za vlasy, přečtěte si následující příběh.